حلوایی به فارس خبر داد
اعزام کشتی‌گیران قمی به مرحله نهایی انتخابی تیم کشتی آزاد نوجوانان

رئیس هیئت کشتی استان قم گفت: کشتی‌گیران قمی در تلاش برای عضویت در تیم کشورمان به مرحله نهایی انتخابی تیم کشتی آزاد نوجوانان اعزام می‌شوند.

خبرگزاری فارس: اعزام کشتی‌گیران قمی به مرحله نهایی انتخابی تیم کشتی آزاد نوجوانان

محسن حلوایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به شرایط و برنامه مسابقات اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در فدراسیون کشتی کشورمان قرار است مرحله نهایی مسابقات انتخابی تیم کشتی آزاد نوجوانان در روزهای 22 و 23 اسفندماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شود.

وی در ادامه با اشاره به اعلام شرایط و برنامه این رقابت‌ها از سوی فدراسیون کشتی عنوان کرد: کشتی‌گیران شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات در اوزان 42، 46-50، 54، 58، 63، 69، 76، 85 و100 کیلوگرم بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد.

رئیس هیئت کشتی استان قم با اشاره محدودیت سنی در نظر گرفته شده برای کشتی‌گیران شرکت‌کننده در این مسابقات افزود: تنها کشتی‌گیران متولد یازدهم دی ماه سال 1375 تا دهم دی ماه سال 1377 مجاز به شرکت در این مسابقات هستند.

وی خاطرنشان کرد: البته کشتی‌گیران متولد یازدهم دی ماه سال 1377 تا دهم دی ماه سال 1378 نیز که یک سال کوچکتر محسوب می‌شوند نیز می‌توانند با رضایت‌نامه محضری ولی و گواهی پزشکی در این دوره از مسابقات شرکت کنند.

حلوایی در ادامه با اشاره به نفرات واجد شرایط شرکت در این مسابقات بیان داشت: 6 نفر برتر هر وزن از آخرین رقابت‌های قهرمانی کشور، کشتی گیران مدال‌دار آخرین رقابت‌های جهانی و آسیایی در صورت احراز شرایط سنی می‌توانند در این پیکارها حضور یابند.

رئیس هیئت کشتی استان قم در ادامه به نحوه و زمان وزن کشی مسابقات اشاره کرد و گفت: وزن‌کشی تمامی اوزان عصر روز پنجشنبه بیست و دوم اسفند ماه انجام می‌شود و رقابت کشتی‌گیران شرکت‌کننده در این مسابقات روز جمعه بیست و سوم اسفند بر روی سه تشک برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمام کشتی‌گیران بهنگام وزن‌کشی باید فتوکپی رنگی شناسنامه و یک قطعه عکس جدید خود را تحویل دهند در غیر این صورت وزن کشی نخواهند شد، ابراز کرد: دو کشتی‌گیر برتر هر وزن در رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم ملی باید حداکثر سه بار پی در پی با یکدیگر رقابت کنند کشتی‌گیری که موفق به کسب دو پیروزی از سه مسابقه یاد شده شود، کشتی‌گیر برتر انتخابی تیم ملی خواهد بود.